„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Sprawdź jak branża poligraficzna może pomóc dzieciom i jak zrobił to Emipak

23 maja 2023

Dzień Dziecka ma swoją historię

Dzień dziecka w czerwcu obchodzimy w Polsce od 1952 roku. Zatem w 2023 roku będziemy go celebrować 71 raz. Pierwsze wzmianki o tym dniu pochodzą jednak z wcześniejszego okresu, bo z 1929 roku. Wtedy też był on obchodzony we wrześniu. Na świecie święto dziecka celebruje się w różnych miesiącach w ciągu roku, z różną intensywnością i różna jest geneza tego święta. W Indiach dzień ten przypada na przykład na 14 listopada, w Turcji świętuje się w kwietniu. W Australii święto dziecka trwa cały tydzień, a na Filipinach aż miesiąc. Niektóre kraje ustanowiły dzień dziecka już w XIX w., inne w dwudziestoleciu międzywojennym (np. Turcja). Część państw wprowadziła to święto do kalendarza po II Wojnie Światowej, a Światowy Dzień dziecka został ogłoszony dopiero na początku XXI wieku.

Co ma wspólnego poligrafia z dniem dziecka?

Uważamy, że każde dziecko zasługuje na miłość, wsparcie, szacunek i godne życie. To zadanie dla nas dorosłych, aby zapewnić dzieciom wsparcie i nie tylko w dniu ich święta, ale każdego dnia. Kalendarzowy dzień dziecka niech będzie powodem do radości wieńczącym cały rok wspólnych chwil, tych dobrych i tych słabszych. Niech ten dzień zachęci nas też do refleksji. Nasze dzieciństwo ma ogromny wpływ na to jakimi jesteśmy ludźmi w dorosłym życiu więc warto o nie zadbać.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka chcielibyśmy podzielić się doświadczeniami we wspieraniu najmłodszych i zachęcić wszystkich do podobnych inicjatyw. Zobacz jak poligrafia może pomóc dzieciom, przeczytaj komu pomogliśmy , jak to zrobiliśmy i jakie inne firmy z branży dołączyły do tej inicjatywy.

Poligrafia wspiera Simona

Jest dziecko bardzo mocno związane z branżą poligraficzną. Jest to 3-letni Simon, który potrzebuje nieustannej rehabilitacji. Simon cierpi na  rzadką chorobę genetyczną – zespół Angelmana. Jaki Simon ma związek z poligrafią? Jego babcia i dziadek prowadzą branżowy magazyn – Świat Poligrafii Professional. Renata i Mirek poza pracą w wydawnictwie, prywatnym życiem, mocno angażują się w pomoc swojemu wnukowi. W tym celu organizują szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nie są to przypadkowe szkolenia, gdyż prowadzący posiadają odpowiednie przygotowanie i certyfikaty, które uprawniają ich do prowadzenia takich zajęć. Szkolenie jest odpłatne (zdecydowanie jest warte swojej ceny) i cały dochód pozyskany w ten sposób zostaje przeznaczony na rehabilitację Simona.

Dlaczego warto zaprosić Renatę i Mirka do siebie na szkolenie?

  • Przede wszystkim wspierasz Simona
  • Spędzasz czas z fantastycznymi prowadzącymi
  • Zyskujesz wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie udzielania pierwszej pomocy
  • Wiesz jakie masz prawa i obowiązki, kiedy stoisz w sytuacji, która wymaga udzielenia pierwszej pomocy
  • Masz gotowy pomysł na spotkanie integracyjne ze swoim zespołem – możesz zorganizować spotkanie w biurze lub poza firmą

Jak pomaga Emipak

Dzień szkoleniowy w Emipaku był bardzo udany. Było poważnie, ale czasem też zabawnie. Udzielaliśmy sobie nawzajem pierwszej pomocy, trenowaliśmy też na fantomach. Oto relacja z naszego spotkania.

Jeśli spodobał Ci się pomysł ze szkoleniem i masz chęć celebrować Dzień Dziecka pomagając Simonowi, skontaktuj się proszę z Mirkiem. 

Mirek@swiatpoligrafiipro.pl

Jeśli w Twojej organizacji decyzje  o szkoleniach i działaniach pro społecznych podejmuje ktoś inny , to przekaż proszę link do tego materiału  swojemu szefowi/szefowej lub swoim kolegom i koleżankom na przykład z działu marketingu lub HR. Sam /sama ocenisz kto będzie właściwą osobą w Twojej firmie.

Dzięki szkoleniom z pierwszej pomocy, które prowadzą Renata i Mirek ze Świata Poligrafii Professional, Simonowi pomogły już takie firmy jak Emipak, Mark Andy, Heidelberg, Agfa, Arctic Paper.

Chcesz z nami porozmawiać?

Nasz zespół specjalistów i doradców jest do zawsze Twojej dyspozycji.

Zapisz się do naszego Newslettera

Zapisując się do Newsletter zgadzasz się na warunki zawarte w Regulaminie

KONTAKT

Aleje Jerozolimskie 202
02-486 Warszawa
biuro@emipak.com.pl

BIURO | SERWIS

ul. Polnych Kwiatów 4
05-825 Opypy

EMIPAK SP. Z O.O.

KRS: 0000124695
NIP: 113-23-74-086
REGON: 015175950
Założenie firmy: 2002r.
Zarejestrowana przez:
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy
XIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 444.000 zł

© Copyright 2002 - 2023 Emipak | All Rights Reserved