Systemy 100% inspekcji druku (szeroka wstęga)
IPQ system 100%

IPQ Center

To zintegrowana platforma dedykowana maszynom z tzw. szerokiej wstęgi o szerokości od 800 do 2000 mm. Jest to rozwiązanie idealne dla drukarni fleksograficznych i rotograwiurowych. Platforma składa się z 4 modułów, które mogą funkcjonować w komplecie lub indywidualnie.

 

System IPQ

Jest zawsze konfigurowany pod indywidualne potrzeby klienta. Dostosowujemy rozwiązania do parametrów technicznych maszyny oraz materiałów, na których dokonują Państwo zadruku. Uwzględniamy również różnego rodzaju uszlachetnienia. Na podstawie pozyskanych informacji dobieramy odpowiednie rodzaje oświetleń i funkcje dodatkowe, które mogą wzbogacić inspekcję.

IPQ View

To moduł oparty na wykorzystaniu kamery matrycowej, która porusza się po trawersie. Zadaniem tego modułu jest monitoring wstęgi, czyli tzw. podgląd. Kamera pokazuje co dzieje się w wybranych miejscach, akurat w miejscu na które najedzie kamera. Wraz z tym modułem możliwa jest m.in. weryfikacja kodów kreskowych, pół automatyczna kontrola registra, monitoring kolorów. Dostępnych jest również wiele wersji oświetlenia, które ułatwiają podgląd powierzchni np. lakierowanych lub wzmacniają kontrasty przez co trudniejsze elementy stają się lepiej widoczne.

IPQ Check

Składa się z kamery matrycowej (IPQ View) oraz kamery lub kamer liniowych, które odpowiadają za 100% inspekcję. Kamery liniowe monitorują całą wstęgę w tym samym czasie. Dobierając odpowiedni system możemy zdefiniować wielkość błędów jaka ma być wychwytywana podczas inspekcji.

Korzyści dla drukarni:

  • Pełna kontrola jakości zadrukowanego materiału
  • Wiarygodna kontrola błędów
  • Szybka reakcja i korekta błędów
  • Zwiększona wydajność produkcji dzięki automatyzacji procesu
  • Redukcja odpadów i mniej reklamacji od klientów drukarni

IPQ Workflow

Umożliwia synchronizację maszyny drukującej z przewijarką. Informacja o błędach przekazywana jest na przewijarkę, dzięki czemu przewijarka zatrzymuje się w miejscu błędu/błędów celem usunięcia wadliwego materiału. Pozyskany z maszyny drukującej raport z błędami można edytować, co oznacza, że drukarnia może decydować o tym, które błędy traktować jako istotne a które jako mniej istotne.

IPQ Spectral

To moduł odpowiedzialny za pomiar spektralny w linii. Dostarcza wyniki takie jak spektofotometr ręczny, ale w tym przypadku pomiar jest automatyczny a system monitoruje odchylenia kolorystyczne na każdym metrze bieżącym wstęgi. W przeciwieństwie do ręcznego pomiaru można zapisać całą historię dotyczącą kolorystyki i występujących odchyleń. Technologia wykorzystana w IPQ Spectral jest efektem współpracy firm BST oraz X-rite. Pomiar kolorystyki odbywa się w przestrzeni  kolorystycznej Lab. IPQ Spectral funkcjonuje zawsze z modułem IPQ View.

Warto pamiętać, że moduł IPQ Spectral to dodatkowa kamera na maszynie drukującej. To oznacza, że wymaga ona przestrzeni. Jeśli kupujesz nową maszynę, ale myślisz w przyszłości o pomiarze spektralnym warto przewidzieć to wcześniej, na etapie zakupu maszyny.

Korzyści dla drukarni:

  • Wczesne wykrywanie odchyleń kolorystycznych
  • Raporty kolorystyczne dla klientów drukarni
  • Efektywna optymalizacja procesu produkcji
  • Redukcja odpadów dzięki odpowiednim ustawieniom na początku produkcji
  • Łatwiejszy proces zarządzania kolorem i zapewniania jakości

Chcesz z nami porozmawiać?

Nasz zespół specjalistów i doradców jest do zawsze Twojej dyspozycji.

Zapisz się do naszego Newslettera

Zapisując się do Newsletter zgadzasz się na warunki zawarte w Regulaminie

KONTAKT

Aleje Jerozolimskie 202
02-486 Warszawa
biuro@emipak.com.pl

BIURO | SERWIS

ul. Polnych Kwiatów 4
05-825 Opypy

EMIPAK SP. Z O.O.

KRS: 0000124695
NIP: 113-23-74-086
REGON: 015175950
Założenie firmy: 2002r.
Zarejestrowana przez:
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy
XIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 444.000 zł

© Copyright 2002 - 2023 Emipak | All Rights Reserved