Wszystkie drogi prowadzą do SOMY

SOMA Open House 2023: Nowoczesne rozwiązania w fleksografii i wyjątkowy kontakt z marką

29 listopada 2023

14 i 15 listopada firma SOMA przyjęła w swojej siedzibie gości z Polski i wielu innych krajów europejskich. Open House to już tradycja. Wydarzenie organizowane jest od wielu lat. Podczas Dni Otwartych można też spotkać się z markami partnerskimi, które SOMA zaprasza jako współorganizatorów. W edycji 2023 byli to Sun Chemical, Inci-Flex, MacDermid, Rotec, Xsysy, Sappi i Tesa. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele firmy EMIPAK, jako że od początku istnienia marki SOMA jesteśmy jej wyłącznym Partnerem na polskim rynku.

Mimo, że po pandemii otworzyliśmy się na wydarzenia stacjonarne, rok obfitował w okazje do spotkań z marką SOMA a w przyszłym roku długo wyczekiwana DRUPA, to Open House ma jednak klimat i nastrój szczególny. To wyjątkowe spotkanie zapewnia bardzo indywidualne podejście do klienta. Dla odwiedzających to bezpośrednie spotkanie z marką, poznanie jej kultury organizacyjnej, pracowników i nie tylko tych, z którymi omawiane są kwestie handlowe. W tym dniu również właściciele są do dyspozycji gości, bo warto wiedzieć, ze SOMA to firma rodzinna i taka atmosfera towarzyszy podczas całego spotkania.

Podczas Open House zaprezentowano wiele nowoczesnych rozwiązań w maszynie fleksograficznej. Wiele propozycji jest odpowiedzią na potrzeby klientów i na sytuację jaka ma miejsce w branży poligraficznej. Dużym wyzwaniem jest edukacja, pozyskanie młodej kadry do drukarni, koszty szkoleń, przygotowania pracowników do zawodu. Odpowiedź marki SOMA jest prosta. Maszyny fleksograficzne mają być dzisiaj przewodnikiem dla drukarzy, zawierają gotowe instrukcje postępowania, dzięki czemu skracają czas przygotowania druku i eliminują ryzyko popełnienia błędu. Niezwykle popularne stają się także rozwiązania w tzw. chmurze, które ułatwiają pracę, ale stwarzają też łatwiejszy dostęp do serwisu, co przekłada się na bardzo szybkie reagowanie w przypadku ewentualnej awarii. Klienci z coraz większą ciekawością podchodzą również do automatycznej naklejarki płyt drukowych, która daje niesamowite możliwości a dzięki synchronizacji z maszyną ustawia dociski i register w sposób automatyczny.

Podczas Dni Otwartych w firmie SOMA jest czas na prezentacje biznesowe i na rozmowy przy kawie i przekąskach. Centralnym punktem są oczywiście pokazy druku. W tym roku producent maszyn zaproponował m.in. druk z zastosowaniem cold seal oraz heat seal. Drukowane prace były o różnym stopniu trudności. Pojawiły się np. opakowania barierowe na mrożonki – odporne na tłuszcz i wodę, perłowe opakowanie z BOPP dla czekolady i opakowanie na pieczywo przy bardzo wysokiej prędkości druku. Wizyta w firmie SOMA to również okazja do zapoznania się ze strefą produkcji. Jest też czas na wieczorną integrację.

Open House jest zawsze wydarzeniem żywiołowym, gdzie nuda nie dopadnie żadnego poligrafa, który jest spragniony nowinek technologicznych i chce się rozwijać. 

Kolejna edycja już w 2024, chociaż oczywiście marka SOMA pojawi się również podczas innych wydarzeń. W Polsce będzie można spotkać się z nami m.in. podczas konferencji Polskiej Izby Fleksografów w marcu 2024 a za granicą na Targach DRUPA. Okazji do spotkań planujemy więcej, ale szczegółów na razie nie zdradzamy. Nie zwalniamy też obrotów, bo sukces trzeba pielęgnować. Ponad 60 sprzedanych maszyn w Polsce zobowiązuje nas do dalszej pracy.

Chcesz z nami porozmawiać?

Nasz zespół specjalistów i doradców jest do zawsze Twojej dyspozycji.

Zapisz się do naszego Newslettera

Zapisując się do Newsletter zgadzasz się na warunki zawarte w Regulaminie

KONTAKT

Aleje Jerozolimskie 202
02-486 Warszawa
biuro@emipak.com.pl

BIURO | SERWIS

ul. Polnych Kwiatów 4
05-825 Opypy

EMIPAK SP. Z O.O.

KRS: 0000124695
NIP: 113-23-74-086
REGON: 015175950
Założenie firmy: 2002r.
Zarejestrowana przez:
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy
XIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 444.000 zł

© Copyright 2002 - 2023 Emipak | All Rights Reserved