Podsumowanie Warsztatów Fleksograficznych 2023

Piąte Warsztaty Fleksograficzne „Flekso jakie jest każdy widzi” już za nami

30 października 2023

Firma Emipak wraz z markami SOMA, BST i LANG LASER uczestniczyła w nich po raz pierwszy jako współorganizator. Do tej pory pojawialiśmy się na warsztatach jako goście i w mniejszym składzie. Do udziału w warsztatach zaprosiła nas firma 3M. Razem z 3M oraz Wolff Poligrafia stworzyliśmy mocną drużynę organizując wspólnie to wydarzenie.

Zespół firmy Emipak wraz z przedstawicielem marki SOMA (trzeci od lewej)

Motywem przewodnim spotkania były 3 hasła: Standaryzacja, Kalibracja, Komunikacja i Edukacja. Poruszyliśmy podczas spotkania wiele zagadnień. Pojawiło się dużo pytań o płyty drukowe, zarządzanie kolorem, druk i maszyny fleksograficzne, systemy inspekcji i przyszłość naszej branży.

Oferta eventów dla branży poligraficznej jest bogata. Warsztaty fleksograficzne zaskakują jednak formą. Słowo warsztaty nie przypadkowo pojawia się w nazwie wydarzenia. Już sama nazwa podkreśla inny – praktyczny wymiar spotkania. Poza tradycyjnymi prezentacjami można posłuchać dyskusji panelowych, opinii technologów – praktyków, historii z życia wziętych. Głos mogą zabrać też uczestnicy, poprzez zadawanie pytań czy udział w dyskusji. W tegorocznej edycji niewątpliwym atutem, podczas drugiego dnia, było Śniadanie Fleksografa na głównej sali a nie w hotelowej restauracji. Nic tak nie zbliża jak wspólny posiłek. Podczas śniadania można było kontynuować integrację z pozostałymi uczestnikami, ale też podglądać co dzieje się na scenie. 

I dzień warsztatów fleksograficznych

I dzień warsztatów fleksograficznych

Śniadanie Fleksografa, II dzień warsztatów

Dla firmy Emipak udział w Warsztatach Fleksograficznych okazał się cennym doświadczeniem. Przede wszystkim to wydarzenie dało okazję do spotkania się z klientami. Udział w Warsztatach był też jednym z ważniejszych etapów budowania znajomości marki Emipak i łączenia jej z takimi brandami jak SOMA, BST i LANG LASER. Mieliśmy również swój akcent w loży technologów. Zbigniew Bohdan podzielił się wiedzą na temat maszyn fleksograficznych czy refleksjami na temat przyszłości druku fleksograficznego. Swoją ekspercką wypowiedzią podzielił się również Marek Jaskólski – kierownik serwisu w firmie Emipak. Podpowiedział jak dbać o kamery do inspekcji i jak dzięki temu uniknąć rażących błędów podczas drukowania. Tej wiedzy na pewno drukarnie nie znajdą w folderach reklamowych producentów kamer. Takie rzeczy może podpowiedzieć tylko praktyk, który pracuje z systemami i rozwiązuje bieżące problemy w drukarniach. Warsztaty były świetną okazją do podzielenia się wiedzą nieoczywistą.

Zbigniew Bohdan podczas wypowiedzi na temat maszyn fleksograficznych

Marek Jaskólski podczas wypowiedzi na temat serwisowania systemów inspekcji

Dziękujemy wszystkim drukarniom, które pozytywnie zareagowały na komunikację o warsztatach i zdecydowały się dołączyć do spotkania praktyków branży. Bez tych drukarni nie byłoby tego wydarzenia. Dziękujemy również firmie 3M i Wolff Poligrafia.

Chcesz z nami porozmawiać?

Nasz zespół specjalistów i doradców jest do zawsze Twojej dyspozycji.

Zapisz się do naszego Newslettera

Zapisując się do Newsletter zgadzasz się na warunki zawarte w Regulaminie

KONTAKT

Aleje Jerozolimskie 202
02-486 Warszawa
biuro@emipak.com.pl

BIURO | SERWIS

ul. Polnych Kwiatów 4
05-825 Opypy

EMIPAK SP. Z O.O.

KRS: 0000124695
NIP: 113-23-74-086
REGON: 015175950
Założenie firmy: 2002r.
Zarejestrowana przez:
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy
XIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 444.000 zł

© Copyright 2002 - 2023 Emipak | All Rights Reserved