7 powodów, dlaczego warto zainwestować w nowoczesny system 100% inspekcji druku

Nowy Rok – nowe wyzwania, które stoją przed Twoją drukarnią. Każdy ma jakieś noworoczne postanowienia, cele. Jeśli rozważasz w najbliższej przyszłości instalację systemu 100% kontroli druku, podpowiemy dlaczego warto w niego zainwestować.

  1. Rośnie Twoja wartość w oczach klientów – Twoi klienci: korporacje, małe i średnie przedsiębiorstwa, agencje mają coraz większe oczekiwania wobec dostarczanych opakowań. Opakowanie to jedno z ich podstawowych narzędzi marketingowych, które często bywa integralną częścią produktu, kreuje wizerunek ich marki. Idealna kolorystyka (utrzymanie barw zgodnie z brandingiem), spasowanie wszelkich elementów, czytelność kodu kreskowego, brak plam,  wszelkich zabrudzeń to szczegóły, które wychwyci system 100% kontroli druku i nie dopuści, aby wadliwy materiał trafił do Twojego Klienta. Jeśli budujesz pozycję wiarygodnej i profesjonalnej drukarni, do której Klienci będą wracać, to system zapewni Ci taką możliwość.
  2. Standaryzacja partii produkcyjnej – powtarzalność partii produkcyjnej to jedno z większych wyzwań dla drukarni. Niektóre firmy już na wstępie określają jaki % błędów dopuszczają. Utrzymanie jednakowych, prawidłowych standardów to gwarancja utrzymania klienta, ale i sposób na uniknięcie zwrotów. Zwroty to koszty i niepotrzebna frustracja dla obu stron.
  3. Twoi pracownicy – profesjonalny i nowoczesny system 100% kontroli druku nie wymaga od pracowników produkcji sokolego oka. Co miało kiedyś wychwycić ludzkie oko, dzisiaj z dużo większą skutecznością wyłapie urządzenie. Dla Twojego pracownika, system kontroli druku nie jest zagrożeniem ani konkurencją. Wręcz przeciwnie, dzięki obsłudze urządzenia operatorzy mogą podnieść swoje kompetencje techniczne, rozwijają swoje umiejętności i wiedzę.
  4. Zwiększona efektywność i przepływ informacji na produkcji – bieżące informacje mogą docierać w tym samym czasie do wielu zainteresowanych działów i osób, które mają swój wkład w procesie produkcyjnym. Do nich należą mi. dział Kontroli Jakości, mieszalnia farb, dział PrePress, czy inne jednostki. Wszyscy mogą pracować na jednakowych i aktualnych danych.
  5. Brak konieczności przerywania produkcji i oszczędności – ile razy zdarzyło Ci się, że trzeba było zatrzymać maszynę drukarską? W drukarniach, które nie mają systemów kontroli druku to częste przypadki. System 100% inspekcji druku powoduje, że wszelkie błędy wraz ze wskazaniem, na którym metrze wystąpiły, zapisują się w systemie. Dzięki temu znacznie łatwiej je znaleźć, przyjrzeć im się, przeanalizować i usunąć bez zatrzymywania procesu produkcyjnego.
  6. Mniejsza ilość odpadów – dzięki precyzyjnej kontroli druku, korektom wykonywanym na bieżąco i eliminacji błędów w systemie po wydruku. Istnieje również możliwość eliminacji błędów na samym początku procesu drukowania. Polega to na wykorzystaniu plików pdf w kwestii odpowiedniego doboru płyty oraz prawidłowości naklejenia na wałku drukującym.
  7. Możesz zyskać na starym systemie – jeśli jesteś posiadaczem starszej wersji systemu tej samej marki, możesz zyskać na inwestycji w nowy system. Są marki, które w ramach swojego portfolio odkupują modele sprzed lat. Warto to sprawdzić zanim podejmie się ostateczną decyzję.